Stackpole Electronics Inc RMCF1210FT34K0 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 754 ratings
RMCF1210FT34K0 main image
Model Number
RMCF1210FT34K0
Datasheet
RMCF1210FT34K0 PDF
Description
RES 34K OHM 1% 1/2W 1210
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
34 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)