Stackpole Electronics Inc RMCF1210FT13R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 656 ratings
RMCF1210FT13R0 main image
Model Number
RMCF1210FT13R0
Datasheet
RMCF1210FT13R0 PDF
Description
RES 13 OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 12403
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
13 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)