Stackpole Electronics Inc RMCF1210FT110K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 715 ratings
RMCF1210FT110K main image
Model Number
RMCF1210FT110K
Datasheet
RMCF1210FT110K PDF
Description
RES 110K OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 6211
Resistance
110 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)