Stackpole Electronics Inc RMCF1206ZT0R00 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 894 ratings
RMCF1206ZT0R00 main image
Model Number
RMCF1206ZT0R00
Datasheet
RMCF1206ZT0R00 PDF
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
In Stock : 2919
Resistance
0 Ohms
Tolerance
Jumper
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)