Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT9K31 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 800 ratings
RMCF1206FT9K31 main image
Model Number
RMCF1206FT9K31
Datasheet
RMCF1206FT9K31 PDF
Description
RES 9.31K OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 423
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
9.31 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)