Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT4M99 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 692 ratings
RMCF1206FT4M99 main image
Model Number
RMCF1206FT4M99
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCF1206FT4M99 PDF
Description
RES 4.99M OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 4168
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
4.99 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)