Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT4K12 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 863 ratings
RMCF1206FT4K12 main image
Model Number
RMCF1206FT4K12
Datasheet
RMCF1206FT4K12 PDF
Description
RES 4.12K OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 11504
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
4.12 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)