Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT280K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 814 ratings
RMCF1206FT280K main image
Model Number
RMCF1206FT280K
Datasheet
RMCF1206FT280K PDF
Description
RES 280K OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 2734
Resistance
280 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)