Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT23R2 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 692 ratings
RMCF1206FT23R2 main image
Model Number
RMCF1206FT23R2
Datasheet
RMCF1206FT23R2 PDF
Description
RES 23.2 OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 7432
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
23.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)