Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT102R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 849 ratings
RMCF1206FT102R main image
Model Number
RMCF1206FT102R
Datasheet
RMCF1206FT102R PDF
Description
RES 102 OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 3115
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
102 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)