Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG1M82 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 628 ratings
RMCF1206FG1M82 main image
Model Number
RMCF1206FG1M82
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCF1206FG1M82 PDF
Description
RES 1.82M OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 5862
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
1.82 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)