Stackpole Electronics Inc RMCF1206FG110K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 617 ratings
RMCF1206FG110K main image
Model Number
RMCF1206FG110K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCF1206FG110K PDF
Description
RES 110K OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 2536
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
110 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)