Stackpole Electronics Inc RMCF0805JT12M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 801 ratings
RMCF0805JT12M0 main image
Model Number
RMCF0805JT12M0
Datasheet
RMCF0805JT12M0 PDF
Description
RES 12M OHM 5% 1/8W 0805
In Stock : 6110
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
12 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)