Stackpole Electronics Inc RMCF0805JG3K30 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 708 ratings
RMCF0805JG3K30 main image
Model Number
RMCF0805JG3K30
Datasheet
RMCF0805JG3K30 PDF
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/8W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
3.3 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)