Stackpole Electronics Inc RMCF0805FTR430 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 607 ratings
RMCF0805FTR430 main image
Model Number
RMCF0805FTR430
Datasheet
RMCF0805FTR430 PDF
Description
RES 0.43 OHM 1% 1/8W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
430 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)