Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT3R09 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 740 ratings
RMCF0805FT3R09 main image
Model Number
RMCF0805FT3R09
Datasheet
RMCF0805FT3R09 PDF
Description
RES 3.09 OHM 1% 1/8W 0805
In Stock : 4578
Resistance
3.09 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)