Stackpole Electronics Inc RMCF0805FT3M57 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 846 ratings
RMCF0805FT3M57 main image
Model Number
RMCF0805FT3M57
Datasheet
RMCF0805FT3M57 PDF
Description
RES 3.57M OHM 1% 1/8W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Resistance
3.57 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)