Stackpole Electronics Inc RMCF0603JT82K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 682 ratings
RMCF0603JT82K0 main image
Model Number
RMCF0603JT82K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCF0603JT82K0 PDF
Description
RES 82K OHM 5% 1/10W 0603
In Stock : 14099
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
82 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)