Stackpole Electronics Inc RMCF0603JT15M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 638 ratings
RMCF0603JT15M0 main image
Model Number
RMCF0603JT15M0
Datasheet
RMCF0603JT15M0 PDF
Description
RES 15M OHM 5% 1/10W 0603
In Stock : 15000
Resistance
15 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)