Stackpole Electronics Inc RMCF0603FTR820 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 718 ratings
RMCF0603FTR820 main image
Model Number
RMCF0603FTR820
Datasheet
RMCF0603FTR820 PDF
Description
RES 0.82 OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 3546
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
820 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)