Stackpole Electronics Inc RMCF0603FT4M99 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 698 ratings
RMCF0603FT4M99 main image
Model Number
RMCF0603FT4M99
Datasheet
RMCF0603FT4M99 PDF
Description
RES 4.99M OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 17120
Resistance
4.99 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)