Stackpole Electronics Inc RMCF0603FT3K92 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 884 ratings
RMCF0603FT3K92 main image
Model Number
RMCF0603FT3K92
Datasheet
RMCF0603FT3K92 PDF
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 8665
Resistance
3.92 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)