Stackpole Electronics Inc RMCF0603FT33R2 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 710 ratings
RMCF0603FT33R2 main image
Model Number
RMCF0603FT33R2
Datasheet
RMCF0603FT33R2 PDF
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 5239
Resistance
33.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)