Stackpole Electronics Inc RMCF0603FT14K7 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 607 ratings
RMCF0603FT14K7 main image
Model Number
RMCF0603FT14K7
Datasheet
RMCF0603FT14K7 PDF
Description
RES 14.7K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 18669
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
14.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)