Stackpole Electronics Inc RMCF0603FG825R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 878 ratings
RMCF0603FG825R main image
Model Number
RMCF0603FG825R
Datasheet
RMCF0603FG825R PDF
Description
RES 825 OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 17063
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
825 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)