Stackpole Electronics Inc RMCF0603FG402R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 630 ratings
RMCF0603FG402R main image
Model Number
RMCF0603FG402R
Datasheet
RMCF0603FG402R PDF
Description
RES 402 OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 16471
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
402 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)