Stackpole Electronics Inc RMCF0603FG37K4 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 633 ratings
RMCF0603FG37K4 main image
Model Number
RMCF0603FG37K4
Datasheet
RMCF0603FG37K4 PDF
Description
RES 37.4K OHM 1% 1/10W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
37.4 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)