Stackpole Electronics Inc RMCF0402JT3M90 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 773 ratings
RMCF0402JT3M90 main image
Model Number
RMCF0402JT3M90
Datasheet
RMCF0402JT3M90 PDF
Description
RES 3.9M OHM 5% 1/16W 0402
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Cut Tape
Resistance
3.9 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)