Stackpole Electronics Inc RMCF0402JT330K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 661 ratings
RMCF0402JT330K main image
Model Number
RMCF0402JT330K
Datasheet
RMCF0402JT330K PDF
Description
RES 330K OHM 5% 1/16W 0402
In Stock : 7712
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
330 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)