Stackpole Electronics Inc RMCF0402JT1M80 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 714 ratings
RMCF0402JT1M80 main image
Model Number
RMCF0402JT1M80
Datasheet
RMCF0402JT1M80 PDF
Description
RES 1.8M OHM 5% 1/16W 0402
In Stock : 9783
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
1.8 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)