Stackpole Electronics Inc RMCF0402FT33R2 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 848 ratings
RMCF0402FT33R2 main image
Model Number
RMCF0402FT33R2
Datasheet
RMCF0402FT33R2 PDF
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 16436
Resistance
33.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)