Stackpole Electronics Inc RMCF0201FT750K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 627 ratings
RMCF0201FT750K main image
Model Number
RMCF0201FT750K
Datasheet
RMCF0201FT750K PDF
Description
RES 750K OHM 1% 1/20W 0201
In Stock : 5166
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Resistance
750 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)