Stackpole Electronics Inc RMCF0201FT316K Bulk sales (1 piece or more)
5.0 776 ratings
RMCF0201FT316K main image
Model Number
RMCF0201FT316K
Datasheet
RMCF0201FT316K PDF
Description
RES 316K OHM 1% 1/20W 0201
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Resistance
316 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)