Stackpole Electronics Inc RMCF01005FT1K47 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 657 ratings
RMCF01005FT1K47 main image
Model Number
RMCF01005FT1K47
Datasheet
RMCF01005FT1K47 PDF
Description
RES 1.47K OHM 1% 1/32W 01005
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
1.47 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package
1005
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)