Stackpole Electronics Inc RHC2512FTR100 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 676 ratings
RHC2512FTR100 main image
Model Number
RHC2512FTR100
Datasheet
RHC2512FTR100 PDF
Description
RES 0.1 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 17011
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
100 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)