Stackpole Electronics Inc RHC2512FT4R70 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 873 ratings
RHC2512FT4R70 main image
Model Number
RHC2512FT4R70
Datasheet
RHC2512FT4R70 PDF
Description
RES 4.7 OHM 1% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
4.7 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)