Stackpole Electronics Inc RHC2512FT3R32 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 885 ratings
RHC2512FT3R32 main image
Model Number
RHC2512FT3R32
Datasheet
RHC2512FT3R32 PDF
Description
RES 3.32 OHM 1% 2W 2512
Resistance
3.32 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)