Stackpole Electronics Inc RHC2512FT390K (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 770 ratings
RHC2512FT390K main image
Model Number
RHC2512FT390K
Datasheet
RHC2512FT390K PDF
Description
RES 390K OHM 1% 2W 2512
Resistance
390 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
2512
Ratings
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)