Stackpole Electronics Inc RHC2512FT14R7 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 742 ratings
RHC2512FT14R7 main image
Model Number
RHC2512FT14R7
Datasheet
RHC2512FT14R7 PDF
Description
RES 14.7 OHM 1% 2W 2512
Resistance
14.7 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)