Stackpole Electronics Inc RHC2512FT105R (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 819 ratings
RHC2512FT105R main image
Model Number
RHC2512FT105R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RHC2512FT105R PDF
Description
RES 105 OHM 1% 2W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RHC
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
105 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)