Stackpole Electronics Inc RC14KT220K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 840 ratings
RC14KT220K main image
Model Number
RC14KT220K
Datasheet
RC14KT220K PDF
Description
RES 220K OHM 10% 1/4W AXIAL
In Stock : 207
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
220 kOhms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)