Stackpole Electronics Inc RC14KT120K Bulk sales (1 piece or more)
4.7 607 ratings
RC14KT120K main image
Model Number
RC14KT120K
Datasheet
RC14KT120K PDF
Description
RES 120K OHM 10% 1/4W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
120 kOhms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)