Stackpole Electronics Inc RC14JT3M30 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 776 ratings
RC14JT3M30 main image
Model Number
RC14JT3M30
Datasheet
RC14JT3M30 PDF
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
3.3 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)