Stackpole Electronics Inc RC14JT390R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 812 ratings
RC14JT390R main image
Model Number
RC14JT390R
Datasheet
RC14JT390R PDF
Description
RES 390 OHM 5% 1/4W AXIAL
In Stock : 153
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
390 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)