Stackpole Electronics Inc RC14JT22K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 764 ratings
RC14JT22K0 main image
Model Number
RC14JT22K0
Datasheet
RC14JT22K0 PDF
Description
RES 22K OHM 5% 1/4W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
22 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)