Stackpole Electronics Inc RC14JT150R Bulk sales (1 piece or more)
4.7 839 ratings
RC14JT150R main image
Model Number
RC14JT150R
Datasheet
RC14JT150R PDF
Description
RES 150 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
150 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)