Stackpole Electronics Inc RC12KT470R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 646 ratings
RC12KT470R main image
Model Number
RC12KT470R
Datasheet
RC12KT470R PDF
Description
RES 470 OHM 10% 1/2W AXIAL
In Stock : 6109
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)