Stackpole Electronics Inc RC12KT200K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 756 ratings
RC12KT200K main image
Model Number
RC12KT200K
Datasheet
RC12KT200K PDF
Description
RES 200K OHM 10% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)