Stackpole Electronics Inc RC12JT91K0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 614 ratings
RC12JT91K0 main image
Model Number
RC12JT91K0
Datasheet
RC12JT91K0 PDF
Description
RES 91K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance
91 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)