Stackpole Electronics Inc RC12JT6R80 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 863 ratings
RC12JT6R80 main image
Model Number
RC12JT6R80
Datasheet
RC12JT6R80 PDF
Description
RES 6.8 OHM 5% 1/2W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Resistance
6.8 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)